Szkolenie Hydrofoil

Szkolenie Hydrofoil w Kite Zone

 

Szkolenie Hydrofoil lub Foil to najnowszy trend w kitesurfingu. Od pływania na zwykłej desce różni się tym, że lewitujemy nad wodą dzięki specjalnemu masztowi z płetwą zanurzoną w wodzie. Płetwa generuje znacznie mniejsze tarcie niż powierzchnia deski dzięki czemu możemy lewitować przy minimalnym wietrze jak 8 węzłów. Co więcej nawet przy tak słabym wietrze jesteśmy w stanie fruwać z wykorzystaniem naszego standardowego Kite’a jak 10m czy 12m.  Dzięki technologii Foil jesteśmy w stanie nawet podwoić ilość sesji na wodzie. Szkolenie Foil na Kitesurfingu jest przeznaczone dla osób, które opanowały umiejętności z zakresu 4 poziomu PZKite. Dobre czucie deski, umiejętność ostrzenia/odpadania będą kluczowe, aby nauka nie była frustrująca. Maszt do Foila mierzy od 40cm do 90cm dlatego szkolenie jak i samo pływanie musi się odbywać na stosunkowo głębokiej wodzie. Podczas zajęć wykorzystujemy asekurację motorówki więc głęboka woda nie będzie Wam straszna! Pływanie na hydrofoilu to niezapomniane wrażenia dzięki, którym odkryjecie kitesurfing na nowo.

Chcesz spróbować Foila, a nie umiesz pływać na Kitesurfingu ? Zapisz się na sesję Foil za naszą motorówką ze szkoleniem od zera!

JAK WYGLĄDA SZKOLENIE HYDROFOIL

Podstawą pływania na Foilu jest dobre zrozumienie teorii lewitacji. W tym celu nasze zajęcia zaczynamy na plaży i omawiamy budowę deski foil oraz inne zagadnienia związane z bezpieczeństwem i samą lewitacją. Następnym krokiem jest nauka lewitacji. Tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa oraz wyzwanie! Bardzo pomocne będzie doświadczenie w pływaniu na desce kierunkowej jednak nie jest niezbędne. Naukę lewitacji zaczynamy za motorówką do Wakeboardu. Dzięki stałemu ciągowi wytwarzanemu przez silnik i braku konieczności sterowania zarówno latawcem jak i deską łatwiej skupić się na ćwiczeniu równowagi na Hydrofoilu.

Kiedy opanujemy pływanie na Foilu za motorówką przychodzi docelowy etap czyli nauka hydrofoila na kitesurfingu.

SPRZĘT, Z KTÓREGO KORZYSTAMY

Dobry i dobrze dobrany sprzęt jest kluczem do sukcesu. W sezonie 2019 do dyspozycji naszych kursantów, będziemy mieli aż dwa nowe Foile Cabrinha. Model HI RISE LIFT z masztem 60cm dla początkujących oraz model HI RISE SPEED z masztem 90cm  dla osób zaawansowanych. Naukę pierwszych lewitacji i asekurację prowadzimy za naszą niezawodną motorówką RINKER CAPTIVA z wieżą MONSTER TOWER. Wysoka wieża na motorówce w przeciwieństwie do pontonów/skuterów zapewnia łatwy start oraz symuluje ciąg latawca.

Zakup sprzętu na 2019 rok dedykowaliśmy słabo wiatrowym warunkom oraz rozwojowi naszej szkoły Foila. Trzon floty stanowi kilkanaście modeli Cabrinha Moto – dedykowanych pod Foil i Allaround oraz najlepszy słabo wiatrowy latawiec na rynku – Cabrinha Contra.

 

JAK ZAREZERWOWAĆ SZKOLENIE HYDROFOIL?

ZAPOZNAJ SIĘ Z OFERTĄ       WYBIERZ RODZAJ KURSU       WYPEŁNIJ FORMULARZ

 

 

CENNIK I REZERWACJA

ODBIERZ 10% RABATU REZERWUJĄC ONLINE

PODANE CENY NIE UWZGLĘDNIAJĄ ZNIŻKI 10%

 

ALL INCLUSIVE

 

-OPIEKA LICENCJONOWANEGO INSTRUKTORA
-NAJNOWSZY SPRZĘT KITESURFINGOWY
-TRAPEZ, PIANKA, KASK, KAMIZELKA ASEKURACYJNA
-ŁĄCZONOŚĆ RADIOWA BB-TLKING
-ASEKURACJA MOTORÓWKI
-UBEZPIECZENIE NNW

 

PRZEBIEG NAUKI KITESURFINGU KROK PO KROKU

 

-ZAREZERWUJ LEKCJĘ PRZED PRZYJAZDEM SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ W CELU POTWIERDZENIA TERMINU
-DZIEŃ PRZED PLANOWANYMI ZAJĘCIAMI UMÓWIMY SIĘ TELEFONICZNIE NA KONKRETNĄ GODZINĘ
-PO ZAJĘCIACH UMÓWIMY SIĘ NA KOLEJNĄ LEKCJE

 

 

POZNAJ WSZYSTKIE ETAPY SZKOLENIA:

POZIOM PIERWSZY

KURS DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 

POZIOM DRUGI

KURS DLA
ŚREDNIO – ZAAWANOWANYCH

 

POZIOM TRZECI

KURS DLA ZAAWANSOWANYCH

 

KITE STARTER

POZIOM 1 + 2

 

SAMODZIELNY KITESURFER

POZIOM 1 + 2 + 3

 

LEKCJA KITESURFINGU

1 GODZINA ZAJĘC

 

LEKCJA FOIL

LEKCJA PŁYWANIA NA HYDROSKRZYDLE

 

LEKCJA PROGRESS Z VIDEO ANALIZĄ

NAUCZ SIĘ NOWYCH TRICKÓW

 

KITE INSTRUKTOR

KURS INSTRUKTORSKI PZKITE