Nauka Kitesurfingu w szkole Kite Zone

Opublikowano: Lipiec 19, 2016
Kategorie: News

Coraz częściej planując wakacje zastanawiamy się co zrobić aby nie przeleżeć bezproduktywnie całego urlopu. Nauka kitesurfingu na półwyspie helskim to idealna alternatywa dla całych dni spędzonych na plaży lub spacerowaniu między smażalniami a sklepami z pamiątkami. Decydując się na kurs warto dokonać rezerwacji telefonicznej lub mailowej zwłaszcza w trakcie okresu wakacyjnego kiedy kursy kitesurfingu cieszą się dużym zainteresowaniem. Na Kempingu Chałupy 3 znajduje się wiele domków holenderskich i przyczep pod wynajem gdzie mogą się Państwo zatrzymać podczas pobytu na Półwyspie Helskim. Nocleg na Kempingu jest o tyle wygodny, że w razie nagłego pojawienia się wiatru możemy spontanicznie rozpocząć zajęcia. Zawsze staramy się korzystać z wiatru w 100% więc często rozpoczynamy zajęcia wczesnym rankiem lub pod wieczór. Jednak to Państwo decydujecie, która godzina pasuje Wam najbardziej. Zawsze podchodzimy do każdego kursanta indywidualnie jednak jako, że warunki wiatrowe nie zawsze nas rozpieszczają czasem musimy się dostosować do konkretnej godziny. Wiatr na Półwyspie Helskim wieje bardzo nieprzewidywalnie i nie da się przewidzieć dokładnie kiedy i gdzie będzie wiało najlepiej. Często w poszukiwaniu wiatru organizujemy wyjazdy na Suche Rewy – wyspy na środku Zatoki Puckiej. Jest to majestatyczne miejsce, które zachwyca wszystkich naszych kursantów oraz gości. Wiatr wieje tam bardzo równo, a wokół otacza nas tylko woda. Przy planowaniu pobytu bardzo przydatne są liczne portale z prognozami pogody jak, www.windguru.cz, www.windfinder.pl, www.meteo.pl lub www.windity.com. Warto sprawdzać warunki z wyprzedzeniem albo do nas zadzwonić po poradę w wyborze terminu aby zaplanować urlop jak najbardziej efektywnie. Na nasz spot na Kempingu Chałupy 3 skierowana jest kamerka online (www.windfreaks.pl) gdzie można na bieżąco podglądać sytuację na wodzie oraz życie naszej Szkoły Kitesurfingu.

Nauka Kitesurfingu na Helu

Bezpieczeństwo na wodzie jest dla nas sprawą priorytetową, dysponujemy motorówką do asekuracji oraz wyszkoloną kadrą instruktorską. Adeptów kitesurfingu wyposażamy w pełny ekwipunek niezbędny do nauki kitesurfingu jak: (kask, kamizelkę asekuracyjną, trapez oraz ciepłą piankę neoprenową). Na czas kursu wszyscy kursanci są ubezpieczeni od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków na kwotę 10 000zł.

W trakcie jednego dnia wietrznego jesteśmy w stanie zrealizować od 2 do 4 godzin zajęć, jest to przedział czasowy, który zapewnia nam najbardziej efektywną naukę.

Szkoła Kitesurfingu Kite Zone jest czynna od początku Czerwca do Końca Września. Zachęcamy do śledzenia wpisów na naszym Blogu na stronie internetowej oraz na fanpage’u: facebook.com/kitezonetravel

Kitesurfing Hel

W razie jakichkolwiek pytań odnośnie przebiegu kursów oraz  systemu nauczania z chęcią odpowiemy na wszelkie wątpliwości. Na stronie internetowej znajduje się również podstrona z najczęściej zadawanymi pytaniami FAQ.

Zapraszamy i do zobaczenia na Półwyspie! 🙂

+ 40 602 833 224, szkola@kitesurf.pl