Półwysep Helski Atrakcje

Opublikowano: Sierpień 3, 2016
Kategorie: Poradnik

Półwysep Helski Atrakcje

Zapraszamy wszystkich miłośników sportów wodnych na malowniczy Półwysep Helski, jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie północnej polski. Sezon turystyczny trwa tutaj niemal cały rok, a o każdej porze roku Mierzeja Helska i jej okolice zachwycają innymi barwami i niesamowitym klimatem. Każdy kto przynajmniej raz tutaj przyjedzie będzie zawsze chciał wracać. Półwysep Helski Atrakcje i wspaniały klimat przez cały rok.

Półwysep Helski Atrakcje

Dojazd i Infrastruktura

Dzięki rozbudowie infrastruktury komunikacyjnej dojazd nad morze skraca się diametralnie z roku na rok. Niemal do samego Władysławowa prowadzą drogi ekspresowe z większości dużych polskich miast. Liczne tanie połączenia lotnicze umożliwiają weekendowy wypad na Półwysep Helski mieszkańcom Skandynawii. Dojazd do Chałup z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku to przy niewielkim ruchu zaledwie 45 minut.

Domki Chałupy 3

Półwysep Helski Atrakcje Sportowe

Do największych sportowych atrakcji „Polskich Malediwów” bez wątpienia należy Kitesurfing oraz Windsurfing. Obie te dyscypliny przyciągają tutaj fascynatów ekstremalnych wrażeń z przeróżnych zakątków świata nawet tak odległych jak Nowa Zelandia. Zatoka Pucka jest jednym z najznakomitszych miejsc do nauki sportów wodnych. To właśnie tutaj znajduje się mekka polskiego kitesurfingu i windsurfingu. Na odcinku 32 kilometrów znajduje się wiele szkółek sportów wodnych, które w trakcie sezonu wakacyjnego cieszą się dużym zainteresowaniem aktywnych wczasowiczów. W bezwietrzne dni od strony morza można spotkać wiele osób uprawiających Surfing ciszący się coraz większym zainteresowaniem. Wbrew pozorom na Bałtyku przy dobrych warunkach pojawiają się bardzo dobre warunki do uprawiania tego pięknego sportu. Poniżej prezentujemy teaser pierwszego polskiego dokumentu o surfingu „Lost at Sea”.

Więcej informacji odnośnie projektu „Lost at Sea” znajdziecie na polskim portalu surfingowym, surfmag.pl

Przyroda i Lokalne Smaki

Półwysep Helski to nie tylko atrakcje sportowe, to również przepiękna przyroda gdzie można spotkać dziko występujące sarny, dziki oraz drobne łyski. W końcu nie od dziś wiadomo że Półwysep Helski jest objęty obszarem ochrony przyrody „Natura 2000”. Ekolodzy dokładają największych starań aby zachować faunę i florę w stanie nie naruszonym dla przyszłych pokoleń.

Wszystkich miłośników kulinariów zachwyci tutejsza ryba zwłaszcza świeży dorsz oraz turbot. Od Władysławowa aż po sam Hel można znaleźć wiele zacnych restauracji i smażalni gdzie najznakomitsi kucharze serwują lokalne potrawy. Godna polecenia jest szczególnie „Surf Tawerna” ulokowana na Kempingu Chałupy 3 gdzie serwują kapitalnego Dorsza w akompaniamencie frytek i sezonowej surówki. Ci, którzy poszukują nietuzinkowych smaków znajdą tutaj również bogatą bazę restauracji na kółkach, tzw. foodtrucków.

Czas mija tutaj w przyjaznej i wesołej atmosferze tak jakby zatrzymał się w miejscu. Do zobaczenia na rajskiej mierzei!