SNOWKITE

 

Czym jest snowkite ?

Snowkite to zimowa odmiana kitesurfingu. Jednostką napędową jest latawiec, który umożliwia nam poruszania się po śniegu lub lodzie. Możemy to czynić zarówno na nartach lub snowboardzie. Podstawowe wyposażenie osoby uprawiającej snowkite jest podobne do sprzętu jaki posiada snowboardzista, czy narciarz. Potrzebne są nam zatem ciepłe spodnie, kurtka, rękawicę, kask z goglami, buty oraz deska/narty. Snowkiting jest stosunkowo łatwiejszy od kitesurfingu, a do poruszania się po śniegu wystarczy znacznie słabszy wiatr. Jest to sport bezpieczny jednak jak wszystkie sporty ekstremalne należy go uprawiać z dużą rozwagą.

Jeździć na desce z latawcem możemy wszędzie tam gdzie spadło trochę śniegu i jest sporo wolnej przestrzeni. Pola, pagórki, czy nawet wysokie góry to tylko przykładowe miejsca gdzie możemy się wyszaleć bez stania w kolejkach do wyciągu ;).

 

Szkolenie

Zajęcia prowadzimy przede wszystkim w okolicach Wrocławia. Ostatnimi laty zima nas nie rozpieszcza więc staramy się szukać śniegu i warunków do uprawiania snowkite’a wszędzie tam gdzie pojawią się odpowiednie perspektywy ;).

Cennik kursów
Rodzaj kursu Czas trwania Cena
Lekcja indywidualna 1h 120zł
Lekcja grupowa max 2 os./inst. 1h 90zł/os.
Wypożyczenie nart/deski cały dzień 20zł
Wypożyczenie butów cały dzień 10zł

W cenę kursu wliczone jest ubezpieczenie, opieka instruktora, latawiec, ochraniacze, trapez oraz kask.

Lekcje prowadzimy na prognozę, osoby zainteresowane prosimy o kontakt mejlowy, lub telefoniczny. szkola@kitesurf.pl | +48 507 029 989 – Bartek. Proszę śmiało dzwonić jeśli macie jakiekolwiek pytania odnośnie przebiegu kursu 🙂