SZKOŁA KITESURFINGU

KITE ZONE CHAŁUPY 3 – SZKOŁA KITESURFINGU OD 1999r.

Szkoła kitesurfingu Kite Zone to oferta szkoleń kitesurfingowych na każdym poziomie zaawansowania. Niezależnie czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z kitesurfingiem, udoskonalisz technikę czy też uczysz się pierwszych ewolucji. Jesteśmy po to, aby sprostać Twoim wymaganiom. Przez 20 lat przeszkoliliśmy kilka tysięcy osób, które zgłaszały się do nas na różnych poziomach zaawansowania i o różnych predyspozycjach fizycznych.

Szkolimy według norm i wytycznych Polskiego Związku Kiteboardingu. Do nauki wykorzystujemy najnowszy sprzęt Cabrinha 2019 wyposażony we wszystkie niezbędne systemy bezpieczeństwa. Wiele rozmiarów latawców, pozwala dobrać odpowiedni sprzęt dla każdego kursanta bez względu na jego wagę i poziom umiejętności. Kite Zone to młoda energiczna kadra w tym doświadczeni instruktorzy, zawodnicy i multi sportowcy. Wszyscy instruktorzy posiadają licencję PZKITE (www.pzkite.org) lub IKO.

Bezpieczeństwo jest dla nas sprawą priorytetową. Podczas zajęć zapewniamy asekurację w postaci łodzi motorowej oraz stałą łączność z bazą za pomocą krótkofalówek. Jako jedyni w Chałupach w standardzie wykorzystujemy technologię BBTalkin. Jest to system zapewniający bezprzewodową komunikację instruktora z kursantem.

W Kite Zone płacisz tylko za wykorzystane godziny zajęć. Jesteśmy fair wobec naszych kursantów i dopasowujemy najlepszą ofertę w zależności od prognozy wiatrowej.

Standardem nauczania jest szkolenie w maksymalnie 2-osobowych grupach lub indywidualnie.

Zapewniamy najwyższy poziom nauczania dlatego podczas niekorzystnych warunków wiatrowych na Kempingu organizujemy wyprawę na Mewią Rewę – wyspy na środku Zatoki Puckiej. Jest to bez wątpienia jedno z najlepszych miejsc do nauki kitesurfingu w Europie, a zarazem krajobrazowy cud polski.

Baza na Półwyspie Helskim funkcjonuje od 28 Kwietnia do 20 Września. Przed i po sezonie letnim zapraszamy na nasze wyjazdy zagraniczne, a w okresie zimowym do naszej szkoły Snowkite’a w Norwegii.

TEAM
DOŚWIADCZENI INSTRUKTORZY KITESURFINGU

Trzon naszej kadry szkoleniowej stanowią instruktorzy kitesurfingu z kilkuletnim doświadczeniem. Wszyscy instruktorzy szkoły kitesurfingu Kite Zone posiadają licencję Polskiego Związku Kiteboardingu lub International Kiteboarding Organization.

KEMPING CHAŁUPY 3
NOWOCZESNY KEMPING NAD MORZEM

Szkoła Kitesurfingu Kite Zone znajduje się na Kempingu Chałupy 3 położonym na Półwyspie Helskim. Jest to nowoczesny Kemping, na którym znajduje się rozbudowana infrastruktura oraz bardzo popularna restauracja – Surf Tawerna. Kemping posiada własną linię brzegową, a od przeciwnej strony otoczony jest sosnowym lasem. Chałupy 3 to pierwszorzędne miejsce na Półwyspie Helskim cieszące się w sezonie letnim ogromnym zainteresowaniem. W odróżnieniu od dużych Kempingów w okolicach Chałup gwarantuje kameralną i rodzinną atmosferę.
Dla osób zainteresowanych skorzystaniem z oferty noclegowej istnieje możliwość wynajmu przyczep kempingowych oraz licznych domków holdenderskich. Jednym z niewątpliwie największych atutów naszego Kempingu jest najbezpieczniejszy akwen do uprawiania Kitesurfingu na odcinku Chałup.

HISTORIA
SZKOŁA KITESURFINGU OD 1999r.

Jesteśmy pierwszą szkołą kitesurfingu w Polsce założoną w 1999 roku przez pierwszego Mistrza Polski z 2001 r. – Igora Czernika. Od przeszło 20 lat dzielimy się z innymi naszą pasją, którą jest Kitesurfing. Dzięki naszej pasji i zaangażowaniu budujemy serdeczne, a często i przyjacielskie relacje z naszymi kursantami. Kite Zone to marka rodzinna, obecnym właścicielem szkoły jest Bartosz Czernik najstarszy syn założyciela, a zarazem brat jednego z czołowych instruktorów szkoły – Kaspra.