SZKOŁA KITESURFINGU

Szkoła kitesurfingu Kite Zone

Kite Zone istnieje na rynku od 1999 roku i była pierwszą szkołą kitesurfingu w kraju.

Przez pierwszy rok funkcjonowała pod nazwą: „LOOP KITEBOARDING CLUB”.

Baza kitesurfing Chałupy znajduje się na Półwyspie Helskim, na kempingu Chałupy III.Założycielem i właścicielem firmy jest Igor Czernik – entuzjasta i propagator kitesurfingu w  Polsce. Pierwszy Mistrz Polski z 2001 r

Szkółka od zawsze skupiała bardzo dobrych instruktorów z doświadczeniem w  kitesurfingu i w prowadzeniu zajęć zarówno w Polsce jak i za granicą.

Jako pierwsi w Polsce  uzyskaliśmy międzynarodowy certyfikat WSN, a następnie IKO.
Tradycją stało się, iż szkolenia  odbywają się zgodnie z międzynarodowym standardem International Kiteboarding Organization.

Do nauki używamy modeli latawców firm BEST i RRD, na których najłatwiej zacząć swoją  przygodę z kitesurfingiem, wyposażonych oczywiście we wszystkie niezbędne systemy  bezpieczeństwa. Szeroki wachlarz rozmiarów latawców, pozwala dobrać odpowiedni sprzęt dla  każdego kursanta bez względu na jego wagę i poziom umiejętności.

Bezpieczeństwo to podstawa

Nie zapominamy o bezpieczeństwie. Jest to dla nas sprawa priorytetowa!
Na brzegu i na  wodzie dysponujemy sprzętem ratowniczym, zestawem do pierwszej pomocy i wyszkoloną  kadrą instruktorską. Zapewniamy asekurację podczas szkoleń oraz na indywidualne życzenie  osób korzystających z naszej bazy.
Przychodząc na kurs nie musisz martwić się o kwestie sprzętowe. Szkoła kitesurfingu zapewnia wszystko co niezbędne do rozpoczęcia przygody z kitesurfingiem, od pianki po latawiec. Jeżeli chcesz zaopatrzyć się we własny sprzęt kite’owy zapraszamy do naszego
„SURF SHOPU” Rip Curl, sklepu z bogatą gamą surf-ciuchów firm Rip Curl i Femi.

Ciągły rozwój

Ważnym elementem działalności firmy jest praca przy eventach dla dużych  firm np. (Telekomunikacja Polska S.A., Koma Nord, Carlsberg). Co roku można nas też spotkać na Mistrzostwach Polski w kitesurfingu FORD KITE CUP.
Strategia firmy opiera się na budowaniu dobrych, serdecznych, a czasem i przyjacielskich stosunków między instruktorami, a naszymi kursantami.

Zapraszamy do zapoznania się z mapą naszego spotu na kempingu Chałupy 3.

Akwen został umownie podzielony na strefy. Celem takiego podziału jest poprawa bezpieczeństwa na wodzie.

W celu uzyskania większej ilości informacji kliknij obszar, na mapie.


Pokaż Spot Kite Zone na większej mapie.