KITE ZONE CHAŁUPY 3 – SZKOŁA KITESURFINGU OD 1999r.

Szkoła Kitesurfingu Kite Zone na Kempingu Chałupy 3 - Hel

 

Szkoła kitesurfingu Kite Zone to oferta szkoleń kitesurfingowych na każdym poziomie zaawansowania. Niezależnie czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z kitesurfingiem, udoskonalisz technikę czy też uczysz się pierwszych ewolucji. Jesteśmy po to, aby sprostać Twoim wymaganiom. Przez 20 lat przeszkoliliśmy kilka tysięcy osób, które zgłaszały się do nas na różnych poziomach zaawansowania i o różnych predyspozycjach fizycznych. Kite Zone to nie tylko szkoła kitesurfingu. W ofercie posiadamy bogatą ofertę sportów wodnych takich jak: Wakeboarding oraz Surfing.

Szkolimy według norm i wytycznych Polskiego Związku Kiteboardingu. Do nauki wykorzystujemy najnowszy sprzęt Cabrinha 2019 wyposażony we wszystkie niezbędne systemy bezpieczeństwa. Wiele rozmiarów latawców, pozwala dobrać odpowiedni sprzęt dla każdego kursanta bez względu na jego wagę i poziom umiejętności. Kite Zone to młoda energiczna kadra w tym doświadczeni instruktorzy, zawodnicy i multi sportowcy.

Baza na Półwyspie Helskim funkcjonuje od 28 Kwietnia do 20 Września. Przed i po sezonie letnim zapraszamy na nasze wyjazdy zagraniczne, a w okresie zimowym do naszej szkoły Snowkite’a w Norwegii.

 

NAJWYŻSZY STANDARD SZKOŁY KITESURFINGU

 

Bezpieczeństwo jest dla nas sprawą priorytetową. Podczas zajęć zapewniamy asekurację w postaci łodzi motorowej oraz stałą łączność z bazą za pomocą krótkofalówek. Jako jedyni w Chałupach w standardzie wykorzystujemy technologię BBTalkin. Jest to system zapewniający bezprzewodową komunikację instruktora z kursantem. Umawiając się na zajęcia chcemy być fair wobec naszych kursantów, dlatego zawsze dopasowujemy najlepszą ofertę w zależności od prognozy wiatrowej.

Standardem nauczania jest szkolenie w maksymalnie 2-osobowych grupach lub indywidualnie.

Szkolimy tam gdzie panują najlepsze warunki. Podczas niekorzystnych warunków wiatrowych na Kempingu organizujemy wyprawę na Mewią Rewę – wyspy na środku Zatoki Puckiej. Jest to bez wątpienia jedno z najlepszych miejsc do nauki kitesurfingu w Europie, a zarazem krajobrazowy cud polski. Idziemy z duchem czasu dlatego nieustannie wzbogacamy naszą ofertę szkoleniową. Od kilku lat rozwijamy program KITE KIDS czyli kursy kitesurfingu dla dzieci. Uczymy najmłodszych adeptów kitesurfingu już od 8 roku życia. Rewolucja Foil dotknęła również naszą szkołę. W ofercie posiadamy rozbudowany program szkolenia na Hydrofoilu – desce ze skrzydłem wprowadzającą kitesurfing w nowy wymiar.

 

DOŚWIADCZENI INSTRUKTORZY KITESURFINGU

 

Trzon naszej kadry szkoleniowej stanowią instruktorzy kitesurfingu z kilkuletnim doświadczeniem. Wszyscy instruktorzy szkoły kitesurfingu Kite Zone posiadają licencję Polskiego Związku Kiteboardingu lub International Kiteboarding Organization (www.pzkite.pl). Co roku w szkole organizujemy kursy instruktorskie Polskiego Związku Kiteboardingu, a dla najlepszych uczestników mamy przewidziane etaty w naszej szkole.

 

KEMPING CHAŁUPY 3

 

Szkoła Kitesurfingu Kite Zone znajduje się na Kempingu Chałupy 3 położonym na Półwyspie Helskim. Jest to nowoczesny Kemping, na którym znajduje się rozbudowana infrastruktura oraz bardzo popularna restauracja – Surf Tawerna. Kemping posiada własną linię brzegową, a od przeciwnej strony otoczony jest sosnowym lasem. Chałupy 3 to pierwszorzędne miejsce na Półwyspie Helskim cieszące się w sezonie letnim ogromnym zainteresowaniem. W odróżnieniu od dużych Kempingów w okolicach Chałup gwarantuje kameralną i rodzinną atmosferę.
Dla osób zainteresowanych skorzystaniem z oferty noclegowej istnieje możliwość wynajmu przyczep kempingowych oraz licznych domków holenderskich. Jednym z niewątpliwie największych atutów naszego Kempingu jest najbezpieczniejszy akwen do uprawiania Kitesurfingu na odcinku Chałup.

 

SZKOŁA KITESURFINGU OD 1999r

 

Jesteśmy pierwszą szkołą kitesurfingu w Polsce założoną w 1999 roku przez pierwszego Mistrza Polski z 2001 r. – Igora Czernika. Od przeszło 20 lat dzielimy się z innymi naszą pasją, którą jest Kitesurfing. Dzięki naszej pasji i zaangażowaniu budujemy serdeczne, a często i przyjacielskie relacje z naszymi kursantami. Kite Zone to marka rodzinna, obecnym właścicielem szkoły jest Bartosz Czernik najstarszy syn założyciela, a zarazem brat jednego z czołowych instruktorów szkoły – Kaspra. Przez 20 lat działalności w Kite Zone pracowało kilkudziesięciu pasjonatów kitesurfingów. Wielu z nich otworzyło własne szkoły, część to zawodnicy z sukcesami, a inni wybrali kitesurfing jako sposób życia i podróżują po świecie. Od zawsze mieliśmy duży wpływ na kształtowanie się tej dyscypliny w Polsce. Od samego początku istnienia nasza szkoła kitesurfingu znajduje się dokładnie w tym samym miejscu na Helu na Kempingu Chałupy 3. Można powiedzieć, że poniekąd wrośliśmy w to miejsce :).