fbpx

Jak przygotować się na kurs kitesurfingu?

Maria | 11.04.2023

Kitesurfing to ekscytujący i dynamiczny sport wodny, który cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Jeśli marzysz o tym, aby nauczyć się pływać na kite’cie, ale nie wiesz, od czego zacząć, to ten artykuł jest dla Ciebie. W dzisiejszym poście dowiesz się, jak najlepiej przygotować się do kursu kitesurfingu, abyś mógł cieszyć się tą aktywnością bezpiecznie i z pełną swobodą. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć przygodę z kitesurfingiem!

Maria | 11.04.2023

Czy potrzebuję lekcji, aby nauczyć się kitesurfingu?

Zdecydowanie tak! Nauka na własną rękę lub z bliską osobą, niezależnie od jej doświadczenia, może skończyć się tragicznie. Jest to niebezpieczne nie tylko dla Ciebie ale i pozostałych osób będących w pobliżu. Kitesurfing jest sportem podwyższonego ryzyka, dlatego tak ważne jest aby uczyć się go z głową i z pomocą instruktora.

Jak znaleźć odpowiedni kurs kitesurfingu?

Szukając dobrej szkoły kitesurfingu, należy zwrócić uwagę na następujący aspekt. Niezależnie od lokalizacji szkoły, wszyscy instruktorzy powinni posiadać certyfikat uprawniający ich do wykonywania zawodu. Niezawodne certyfikaty to te wydane w szczególności przez państwowe związki, takie jak Polski Związek Kiteboardingu (PZKite) lub przez międzynarodowe organizacje, takie jak International Kiteboarding Organization (IKO). Jeśli instruktor i szkoła posiadają niezbędną licencję, możesz być pewien, że jesteś w odpowiednim miejscu!

Jaki kurs kitesurfingu wybrać?

Wybór rodzaju kursu zależy od wcześniejszych doświadczeń z kitesurfingiem. Jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z tym sportem decyzja jest prosta, ponieważ zaczynamy od początku.


Zdecydowanie lepiej jest zarezerwować kurs, który trwa dłużej niż trzy dni. Dzięki temu, jest o wiele większe prawdopodobieństwo, że po pięciu/siedmiu dniach będziesz w stanie zrobić start z wody i przepłynąć kilka metrów!


Jeżeli miałeś już pewne doświadczenia, to poziom kursu należy dobrać do dotychczasowych umiejętności. Pamiętaj, że nie musisz się martwić, że wybierzesz zły rodzaj szkolenia, ponieważ i tak wszystko ustalimy przed pierwszymi zajęciami!


Aby zarezerwować kurs w Kite Zone – kliknij tutaj!

Co robić przed rozpoczęciem kursu?

Poza samą rezerwacją kursu, warto wzmocnić swoją kondycję fizyczną. Kitesurfing to sport, który potrafi być dość wymagający. Warto więc zadbać o swoją formę przed kursem poprzez ćwiczenia, takie jak jogging, jazda na rowerze czy pływanie.

Czy muszę coś wziąć ze sobą?

Najważniejsze rzeczy do zabrania ze sobą na kurs to:

  • krem z filtrem,
  • ręcznik,
  • strój kąpielowy,
  • rzeczy na przebranie,
  • butelka wody.

Reszta sprzętu zapewniana jest przez nas. Jeżeli posiadasz swoją piankę, akcesoria neoprenowe, czy nawet części wyposażenia kitesurfingowego to również możesz je śmiało zabrać!


Potrzebujesz pomocy?

Niezależnie od potrzeb, zawsze chętnie doradzimy. Jeżeli posiadasz jakiekolwiek wątpliwości co do wyboru kursu, sprzętu, masz pytania o wyjazdy kite lub dotyczące technik pływania na kitesurfingu – jesteśmy dla Ciebie! Poza sezonem prosimy o kontakt mailowy, a w sezonie – nie wahaj się i wpadnij do naszej bazy na Kempingu Chałupy 3!

Have no product in the cart!
0