Historia Kitesurfingu
Historia

Szkoła Kitesurfingu od 1999r.

Jesteśmy pierwszą szkołą kitesurfingu w Polsce założoną w 1999 roku przez pierwszego Mistrza Polski z 2001 r. – Igora Czernika. Od przeszło 20 lat dzielimy się z innymi naszą pasją, którą jest Kitesurfing. Dzięki naszej pasji i zaangażowaniu budujemy serdeczne, a często i przyjacielskie relacje z naszymi kursantami. Kite Zone to marka rodzinna, obecnym właścicielem szkoły jest Bartosz Czernik najstarszy syn założyciela, a zarazem brat jednego z czołowych instruktorów szkoły – Kaspra.

Przez 20 lat działalności w Kite Zone pracowało kilkudziesięciu pasjonatów kitesurfingów. Wielu z nich otworzyło własne szkoły, część to zawodnicy z sukcesami, a inni wybrali kitesurfing jako sposób życia i podróżują po świecie. Od zawsze mieliśmy duży wpływ na kształtowanie się tej dyscypliny w Polsce.

HISTORIA SZKOŁY KITESURFINGU ROK PO ROKU

1999r. Igor Czernik wraz z Donatem Raczkowskim na Kempingu Chałupy 3 otwierają “Loop Kiteboarding Club” – pierwszą szkołę kitesurfingu w Polsce. 1999r./2000r. W wyniku różnic wizji odnośnie rozwoju szkoły “Loop Kiteboarding Club” przestaje istnieć. Igor otwiera Kite Zone, natomiast Donat Akademię Kitesurf. 2001r. Igor Czernik wygrywa zawody “Era Windsurfing Cup” (kitesurfing występował jako dyscyplina dodatkowa podczas zawodów windsurfingowych) i zostaje pierwszym Mistrzem Polski. 2004r. Powstaje druga baza szkoleniowa w Rewie. 2005r. Przecieramy szlaki i rozpoczynamy szkolenia na Mewiej Rewie – wyspach na środku Zatoki Puckiej. 2006r. Na Kempingu Chałupy 3 powstaje nowy budynek Szkoły, który służy jako baza szkoleniowa do 2017 roku. 2013r. Igor Czernik rozpoczyna pracę przy tworzeniu Komisji Szkolenia przy Polskim Związku Kiteboardingu – PZKITE. Następne lata stawiamy pod znakiem nieustannego rozwoju.

KITE LEGENDS

Zawody i kite festiwal z okazji 20-lecia kitesurfingu w Polsce

W 2019 roku świętowaliśmy 20-lecie kitesurfingu w Polsce. Z tej okazji we współpracy z Kempingiem Chałupy 3 i szkołą Surfpeople zorganizowaliśmy kite festiwal, w tym zawody kitesurfingowe rangii Mistrzostw Polski. Zapraszamy do obejrzenia video relacji z tego wyjątkowego weekendu!