fbpx

Co robić nad morzem? Poradnik o atrakcjach dla dzieci na Helu.

Kasia | 05 Maj 2020

Jak się coraz częściej okazuje, sam fakt wyjazdu nad morze już nie wystarczy, aby nasze dzieci były w pełni szczęśliwe. Jeżeli podczas wymarzonego urlopu, nie chcemy ciągle słyszeć „nudzi mi się” z ust naszych pociech lub po raz kolejny w ciągu godziny odpowiadać na pytanie “co będziemy teraz robić” warto wcześniej zapoznać się z atrakcjami, jakie można im zaproponować podczas wakacji. W tym poradniku skupimy się na aktywnościach, które oferuje nam Półwysep Helski.

Kasia | 05 Maj 2020

Sporty wodne jako alternatywa podczas wakacji w Chałupach.

Jeżeli na swój cel podróży z dziećmi wybraliście Chałupy to poza odwiedzaniem budek z goframi i przepięknej helskiej plaży kilka razy w ciągu dnia, jest tam naprawdę sporo rzeczy do robienia.

Półwysep Helski jest znany głównie z możliwości uprawiania wielu sportów wodnych. To właśnie tutaj znajdziecie jedne z najlepszych warunków w Europie do uprawiania windsurfingu czy kitesurfingu. Dzięki temu, że woda w zatoce ma niski poziom, a większość szkółek to certyfikowane placówki nie musicie obawiać się o swoje pociechy podczas wysyłania ich na zajęcia.

SUP i Surfing, czyli oryginalne pomysły na wakacje nad morzem z dziećmi.

Istnieje kilka wodnych alternatyw dla windsurfingu i kitesurfingu, jedna z nich to SUP-stand up paddle. Jest to duża wypornościowa deska, która umożliwia nam podróżowanie po wodzie, na zasadach podobnych do pływania kajakiem.

Deskę SUP można wypożyczyć w większości miejsc na półwyspie, między innymi w naszej szkole. Zazwyczaj po godzinie trzeba zrobić małą przerwę, ale w bezwietrzne dni SUPy cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem. Poza tym, że jest, to wielka frajda dla dzieci to dodatkowo dorośli mogą ten czas wykorzystać jako formę treningu-pływanie na SUPie to super ćwiczenie dla mięśni brzucha.

Kolejną atrakcją, którą znajdziecie w Chałupach i która z pewnością spodoba się waszym pociechą to kurs surfingu. W naszej szkole prowadzimy lekcje surfingu dla dzieci, oczywiście pod okiem instruktorów. Zajęcia surfingu odbywają się od strony morza przy odpowiednim zafalowaniu, które na bieżąco monitorujemy. Podczas lekcji dzieci uwielbiają publiczność i doping z plaży dlatego takie zajęcia to dużo radości nie tylko dla najmłodszych. Oczywiście, jeżeli rodzicom również spodoba się ta forma aktywności, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dołączyli do zajęć.

Gdzie na kitesurfing? Sportowe atrakcja w Chałupach.

Jeżeli zastanawiacie, się gdzie najlepiej pojechać na kurs kitesurfingu to Zatoka Pucka jest jednym z najlepszych miejsc w Europie. Płytki i niezafalowany akwen, który znajduje się zaraz obok naszej szkoły, daje gwarancje poczucia bezpieczeństwa. Dodatkowy atut to bardzo duża przestrzeń w wodzie, która pozwala na spokojne wydzielenie granic między osoby uczące się, a te samodzielnie już pływające.Co prawda jest to sport dla nieco starszych dzieci*, ale już nieraz przekonaliśmy się, że to świetna rozrywka dla całych rodzin.

Zajęcia przeprowadzamy indywidualnie, to znaczy 1:1 z instruktorem lub grupowo. W tej drugiej opcji lekcja to dwie osoby w grupie i instruktor. Takie rozwiązanie proponujemy właśnie dla najbliższych, ponieważ jest to doskonała forma spędzenia razem czasu i wspólnego poznawania nowej pasji. Podczas wspólnych zajęć na wodzie, na dwie osoby jest do dyspozycji jeden sprzęt (latawiec + bar, deska), którym podczas zajęć kursanci wymieniają się na zmianę. Zazwyczaj do wymiany dochodzi po wykonaniu ćwiczenia, co daje możliwość “nauki na błędach” oraz czas na chwilę odpoczynku. Oczywiście w każdym momencie jest możliwość przejścia na tryb indywidualny, a pierwsza lekcja teoretyczna, dla rodziny może odbyć się w grupie większej niż 2-osobowa 🙂 Budowanie wspólnej pasji to naprawdę świetna przygoda. Najwytrwalsze rodziny po kursie kite, stawiały swoje przyczepy na półwyspie i jako jedni z pierwszych pojawiali się na wodzie w każdy wietrzny dzień 🙂 Kitesurfing to naprawdę świetna alternatywa, kiedy zastanawiacie się co robić nad morzem.

* najmłodsi kursanci zaczynają nawet w wieku 8-9 lat, chociaż w dużej mierze jest to kwestia indywidualna. W przypadku dzieci na początek możemy przeprowadzić specjalną lekcję, podczas której instruktor określi możliwości rozpoczęcia szkolenia. Istotną kwestią jest tutaj też waga kursanta, ponieważ dolny próg to 40 kg.

Kolejnym pomysłem na spędzenie wakacji nad morzem z dziećmi jest kurs windsurfingu. To świetna przygoda dla całej rodziny, ponieważ styczność z tym sportem mogą mieć już dzieci ok. 4 roku życia. Na początku oczywiście uczone są podstaw, między innymi utrzymywania balansu, oswajania się z deską oraz z wodą.
Jest to też świetne przygotowanie do kitesurfingu oraz alternatywa na dni, kiedy warunki wiatrowe nie pozwalają przeprowadzić lekcji kite.

Atrakcje dla dzieci w Helu i okolicach, czyli co poza sportami wodnymi.

Oczywiście poza sportami wodnymi można też wybrać spędzane czasu na lądzie. Jedną z większych atrakcji dla dzieci na Helu, która z pewnością spodoba się najmłodszym, jest fokarium w miejscowości Hel. Można dojechać do niego na rowerach, ścieżką prowadzącą przez przepiękne lasy, a po drodze dostarczyć sobie dawkę historycznych przeżyć zwiedzając bunkry.

Podczas podróży rowerem poza pięknymi widokami, które towarzyszą praktycznie przez całą trasę rowerową znajdującą się na Półwyspie Helskim, warto również zatrzymać się w Juracie i przejść na przepiękne dzikie plaże. Dodatkową atrakcją jest na pewno Park Linowy mieszczący się również w Juracie. Dla wielbicie mocnych wrażeń na samym początku Półwyspu Helskiego, czyli we Władysławowie, znajduję się wesołe miasteczko. Wizyta na tamtejszym diabelskim młynie czy jednej z wielu karuzel, nie tylko tych klasycznych, to na pewno duża przygoda dla najmłodszych podróżników.

Przyjedźcie na wakacje w Chałupach, a przekonacie się, że polskie może to nie tylko gofry, stragany i pełne plaże.

Do zobaczenia 🙂

Have no product in the cart!
0