fbpx

Kitesurfing w Polsce – Półmetek sezonu na Helu

Bartek | 9 Paź 2017

Kitesurfing w Polsce na Półwyspie Helskim to sprawa wyjątkowa. Ogrom przestrzeni oraz płytka woda sprawiają, że jest to jedno z najlepszych miejsc do nauki w Europie. Zapraszamy do przeczytania naszej relacji z półmetku sezonu w Polsce:

Bartek | 9 Paź 2017

Ciężko uwierzyć, że to już Półmetek sezonu 2017 na Półwyspie Helskim. Najstarsi rybacy i górale nie pamiętają tak wietrznego lata w Chałupach. Statystyka wiatrowa w czerwcu i lipcu wyniosła, aż 70% dni szkoleniowych co jest absolutnym rekordem jak do tej pory. Co prawda pogoda w lipcu nie rozpieszczała nas specjalnie pod względem słońca i temperatur ale wynagrodziła nam wszystko wiatrem.

Półmetek Sezonu Kitesurfingowego w Skrócie:

Xenon Kiteboarding Test Centre

Kolejny sezon współpracy z Polskim producentem sprzętu Kitesurfingowego, który w tym sezonie rozszerzył swoją ofertę o latawce. W naszej szkole przetestujecie i będziecie się uczyć na najnowszych modelach desek Xenon Boards oraz latawcach Xenon Kiteboarding. Warto skupić uwagę zwłaszcza na modelu Xenon Air, który niebywale sprawdza się w słabo wiatrowych warunkach. Latawce i Deski Xenon Kiteboarding 2018 dostępne są u nas do testów do połowy września.

Lekcje Kitesurfingu dla Dzieci

To rekordowy sezon również pod względem ilości młodych adeptów kitesurfingu, którzy przekroczyli progi naszej szkoły. Najmłodszy kursant, którego nauczyliśmy pływać na halsie! miał 8 lat! Witek zaangażowaniem i profesjonalnym podejściem do nauki kitesurfingu wprowadzał w osłupienie pozostałych dorosłych kursantów, którzy musieli się mocno spinać pod presją młodego zawodnika ;). Podczas kursów kitesurfingu dla dzieci używamy małych latawców ze specjalnie przystosowanymi barami.

Kitesurfing na Kempingu Chałupy 3

W tym sezonie jesteśmy prawdziwymi prymusami. Niemal zawsze jak wchodzimy na wodę szkolić jesteśmy sami na akwenie. Jest to nie mały atut Kempingu Chałupy 3, który może się pochwalić najbezpieczniejszym i najmniej zatłoczonym spotem w Chałupach. Posiadamy specjalnie wyznaczone strefy dla Kitesurfingu i Windsurfingu co zapewnia wyjątkowy komfort i maksymalne bezpieczeństwo. Płytka i płaska woda oraz pusty spot z lądowiskiem na zielonej łączce stają się już naszą wizytówką.

Kitesurfing w Polsce, czyli wielu kursantów z zagranicy 

Fantastyczna sprawa, że możemy promować nasz kraj za pomocą kursów kitesurfingu na Półwyspie Helskim. Co roku coraz więcej osób przyjeżdża do nas na naukę kitesurfingu z Niemiec, Skandynawii, Anglii, a nawet Nowej Zelandii. Półwysep Helski to przecież w końcu jedno z najlepszych miejsc do nauki kitesurfingu w Europie.

Pierwsze starty z deską

Wyjazdy w poszukiwaniu wiatru

Kiedy północne kierunki wiatru uniemożliwiają nam szkolenie na Kempingu Chałupy 3, pakujemy samochody i ruszamy na drugą stronę Zatoki Puckiej albo na Suche Rewy – wyspy na środku zatoki. Z wiatru staramy się korzystać w 100% dlatego nie możemy pozwolić aby nawet 1 wietrzny dzień przed nami uciekł.

Popisy Klimka w przerwie zajęć na Mewich Rewach – wyspach na środku Zatoki Puckiej

a przed nami jeszcze 1,5 miesiąca sezonu do uprawiania Kitesurfingu w Polsce …

Co przyniesie nam reszta sezonu ? Na chwilę obecną zapowiada się fantastycznie!

Have no product in the cart!
0