Kitesurferzy w Tarifie

Tarifa – Europejska stolica kitesurfingu

Szkolenia kite w polskiej szkole kitesurfingu w Hiszpanii

Polska Szkoła Kitesurfingu w Tarifie – High Spirits Kitesurf

Tarifa to raj dla każdego. Ciągnące się po horyzont białe plaże, krystalicznie czysty ocean i codziennie wiatr (tym razem to prawda!). Na dodatek tętniące życiem miasteczko zamieszkane przez bezkompromisowych miłośników kitesurfingu, windsurfingu i surfingu. Wszystko to czyni z Tarify jedną z najlepszych kitesurfingowych miejscówek nie tylko w Europie, ale na całym świecie. W związku z tym, że miejsce to spełnia wszelkie wymagania do uprawiania kitesurfingu posiada ono bardzo wysoko rozwiniętą w tym kierunku infrastrukturę. Tarifa od wielu lat stara się spełnić wszelkie marzenia kitesurferów: doskonale działające łódki ratunkowe, beach bary, wiele sklepów i szkółek kitesurfingowych rozlokowanych po wszystkich okolicznych spotach (czyli ogromna konkurencja) wyniosły poziom szkolenia na bardzo wysoki poziom. Z tym ściśle związany jest również poziom bezpieczeństwa podczas szkolenia oraz konkurencyjne ceny na rynku Europejskim. Swojemu wyjątkowemu klimatowi Andaluzja (region południowej Hiszpanii, w którym leży Kitsurfingowa Tarifa) zawdzięcza przydomek „Cadizfornia”.

Szeroka kite i surf społeczność przyciąga do Tarify wiele osób podróżujących solo – możesz być pewien, że przyjeżdżając do Tarify samemu spotkasz wiele interesujących ludzi, nuda cię nie dogoni i na pewno nie będziesz skazany tylko na swoje własne towarzystwo (o ile sobie tego nie życzysz). Tarifa swoje niepowtarzalne warunki wiatrowe zawdzięcza położeniu na najbardziej wysuniętym na południe cyplu Hiszpanii, oddalonym od Afryki zaledwie 14 kilometrami morskiej toni. To tutaj spotykają się Morze Śródziemne i Ocean Atlantycki. Dwa kierunki wiatru o pięknych nazwach: Levante i Poniente odpowiadają za zróżnicowane warunki wiatrowe. Daje to możliwość zdobycia większego doświadczenia i ciekawszego kite szkolenia. Kitesurfing w Tarifie ma do zaoferowania wiele: 95% wietrznych dni, życie nocne, które nie rozczaruje nawet najbardziej wybrednych imprezowiczów i niezwykłe bogactwo fauny i flory. To świetne miejsce zarówno dla tych, którzy chcą zacząć przygodę z kitesurfingiem jak i dla osób doskonalących swoje umiejętności. Kitsurfingowa Tarifa to nie tylko kite miejscówka, ale idealne miejsce dla osób nie związanych z żadnym sportem. Tarifę pokocha każdy, ale jeśli na chwilę Cie znuży zawsze możesz wybrać się na jednodniową wycieczkę do Maroko, Malagi, Kadyksu czy Sewilli. Jak dotrzeć do tego raju? Do Malagi dolecisz Ryan Air’em z większości większych polskich miast, a stamtąd polecamy wypożyczyć samochód i cieszyć się swobodą, jaką daje posiadanie własnego środku lokomocji – dookoła jest wiele do zobaczenia!

High Spirits Kitesurf

Polska Szkoła Kitesurfingu w Tarifie rekomendowana przez Kite Zone

Alex w Tarifie mieszka od 12 lat i niewielu jest na plaży instruktorów z jego doświadczeniem.

W Tarifie prężnie działa polska baza kitesurfingu. High Spirits to projekt Oli i Alexa, których misją jest nauczyć was kitesurfingu w miłej atmosferze i z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. W 2019 roku High Spirits Kitesurf uzyskało licencję od Andaluzyjskich władz i stowarzyszenia „Andaluza de Vela” i rozpoczęło szkolenia. Zajęcia prowadzone są w języku polskim, angielskim i niemieckim. Sezon szkoleniowy trwa od marca do grudnia. W ofercie znajdują się kursy kitesurfingu w Hiszpanii na wszystkich poziomach, nauka pływania na desce kierunkowej typu „wave”, wypożyczalnie sprzętu i kursy hydro foil. High Spirits Kitesurf skupia się na jakości szkolenia i indywidualnym podejściu do kursantów. Dlatego działa głównie na zasadzie wcześniejszych rezerwacji. Ola i Alex na początku sezonu wciąż maja niemalże pełną dostępność, bardzo jednak doceniają rezerwacje z przynajmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Ze względu na szeroki wachlarz dostępnych plaż i zróżnicowane warunki zajęcia przeprowadzane są w miejscu z najlepszym danego dnia wiatrem – najczęściej są to plaże Los Lances lub Valdevaqueros.

Jeżeli zastanawiasz się jak zacząć swoją przygodę z kitesurfingiem najlepsza rada to: na pierwszym miejscu postaw swoje bezpieczeństwo – czyli koniecznie z instruktorem. Latawiec w rękach osoby nie wiedzącej jak się z nim obchodzić to bardzo niebezpieczne narzędzie – zarówno dla samego użytkownika jak i całego otoczenia. W legalnych, licencjonowanych szkołach kitesurfingu zawsze będziesz pod opieką doświadczonego instruktora, który dobierze sprzęt odpowiednio do warunków i twoich umiejętności. Trzeba pamiętać, że ubezpieczeniem jesteś objęty jedynie jeżeli korzystasz z usług legalnych firm posiadających licencję od lokalnych władz. Należy również dodać, że nie każdy kto umie pływać na kitesurfingu umie również przekazać wiedzę – szkolenie będzie dużo bardziej efektywne pod okiem profesjonalisty.

Przebieg szkolenia: Na naukę kitesurfingu musisz przeznaczyć parę dni. 3 dni to dobry początek, 5 – 6 dni szkolenia to szansa, że pod koniec tygodnia będziesz samodzielny na wodzie. Wszystko zależy od twoich postępów oraz warunków atmosferycznych (siły wiatru i kondycji oceanu). Pierwszy dzień to nauka sterowania latawcem i przygotowania sprzętu – czyli zajęcia na plaży. Będziesz miał szansę oswoić się ze spotem (czyli plażą na której uprawia się kitesurfing). To najważniejszy dzień całego szkolenia, gdyż to od tego jak uda ci się ujarzmić wiatr zależą dalsze postępy. Dzień drugi to body dragi – czyli umiejętność kontrolowanego ślizgania się za latawcem na brzuchu, restart latawca z wody i pierwsze próby wygenerowania większej mocy. To ulubiony punkt szkolenia większości kursantów – świetna zabawa! Trzeciego dnia pojawia się nowy element – deska. To pierwsze próby stanięcia na desce i ślizgi w obu kierunkach – z wiatrem. Pod wiatr wiąż będzie trzeba chodzić… Następne dni to szlifowanie zdobytych umiejętności, próby pływania pod wiatr i pierwsze zwroty. Moment w którym nauczysz się pływać pod wiatr – czyli wejdziesz i wyjdziesz z wody w tym samym miejscu to przełomowa chwila w Twojej kitesurfingowej karierze. Właśnie zostałeś samodzielnym kitesurferem!

TEAM HIGH SPIRITS

Poznajcie Alexa i Olę - Waszych kitesurfingowych przewodników po Tarifie!

Ola i Alex to dwoje pasjonatów z Polski i Austrii, których połączyła miłość do kitesurfingu w Hiszpanii i pasja do szkolenia. Mają za sobą lata szkolenia Kite w Tarifie oraz na Sri Lance, w Wietnamie, Meksyku, Brazylii, Kenii i wielu spotach w Europie. Zebrane doświadczenie zaowocowało otworzeniem własnej szkoły, kładącej nacisk na jakość oferowanych kursów kitesurfingu w Hiszpani. Tarifa i Kitesurfing nie mają przed nimi sekretów, chętnie doradzą wam we wszystkich aspektach waszych wakacji. Alex w Tarifie mieszka od 12 lat i niewielu jest na plaży instruktorów z jego doświadczeniem. Ola specjalizuje się w kursach kitesurfingu dla dzieci i opracowała swój autorski program szkolenia „kitesurfing dla kobiet”. Mają ogromne doświadczenie, wiele cierpliwości, zaangażowania i satysfakcji z wykonywanej pracy. Zapytani o swoją filozofię odpowiadają : „Kitesurfing to młody sport, który rozwija się w niezwykłym tempie. Lata pracy w branży pokazały, że wraz z rozwojem sportu istnieje konieczność zmiany sposobu nauczania, żeby nie tylko przekazywać instrukcje, ale uczyć jak żyć bliżej z Naturą – rozumieć jej zmienność, być wdzięcznym za wszystko co nam daje. Być kitesurferem to nie tylko umieć obchodzić się ze sprzętem i trening fizyczny, ale także ogromna odpowiedzialność ciążąca na każdym z nas, aby o naszą planetę dbać i ją szanować. Ostatecznie ten piękny sport istnieje tylko dzięki szczodrym darom matki natury: żywiołom, z których korzystamy, aby wygenerować trochę radości.”

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z HIGH SPIRITS

„Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, rozwiejemy wątpliwości i pomożemy w dokonaniu wyborów związanych z zaplanowaniem podróży i pobytu w Tarifie.”

www.highspiritskitesurf.com
info@highspiritskitesurf.com

Ola: +48 693 905 162