Kitesurferzy pływają na akwenie szkoleniowym szkoły kitesurfingu

NAUKA KITESURFINGU

Uczymy Kitesurfingu na Kempingu Chałupy 3 od 1999r.

Nauka kitesurfingu w Kite Zone to oferta szkoleń kitesurfingowych na każdym poziomie zaawansowania. Niezależnie czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z kitesurfingiem, udoskonalisz technikę czy też uczysz się pierwszych ewolucji. Jesteśmy po to, aby sprostać Twoim wymaganiom. Przez 20 lat przeszkoliliśmy kilka tysięcy osób, które zgłaszały się do nas na różnych poziomach zaawansowania i o różnych predyspozycjach fizycznych. Kite Zone to nie tylko szkoła kitesurfingu. W ofercie posiadamy bogatą ofertę sportów wodnych takich jak: Wakeboarding oraz Surfing.

Szkolimy według norm i wytycznych Polskiego Związku Kiteboardingu. Do nauki wykorzystujemy najnowszy sprzęt Cabrinha 2019 wyposażony we wszystkie niezbędne systemy bezpieczeństwa. Wiele rozmiarów latawców, pozwala dobrać odpowiedni sprzęt dla każdego kursanta bez względu na jego wagę i poziom umiejętności. Kite Zone to młoda energiczna kadra w tym doświadczeni instruktorzy, zawodnicy i multi sportowcy.

Baza na Półwyspie Helskim funkcjonuje od 29 Kwietnia do 24 Września. Przed i po sezonie letnim zapraszamy na nasze wyjazdy zagraniczne, a w okresie zimowym do naszej szkoły Snowkite’a w Norwegii.

NAJWYŻSZY STANDARD

W trosce o Wasze bezpieczeństwo i efektywną naukę

Rysunek przedstawiający system Bb Talking

Bezpieczeństwo jest dla nas sprawą priorytetową. Podczas zajęć zapewniamy asekurację w postaci łodzi motorowej oraz stałą łączność z bazą za pomocą krótkofalówek. Jako jedyni w Chałupach w standardzie wykorzystujemy technologię BBTalkin. Jest to system zapewniający bezprzewodową komunikację instruktora z kursantem.

Rysunek przedstawiający system Bb Talking
Ikony przedstawiają kurs kitesurfingu grupowy i indywidualny

Umawiając się na zajęcia chcemy być fair wobec naszych kursantów, dlatego zawsze dopasowujemy najlepszą ofertę w zależności od prognozy wiatrowej.

Standardem nauczania jest szkolenie w maksymalnie 2-osobowych grupach lub indywidualnie.

Ikony przedstawiają kurs kitesurfingu grupowy i indywidualny
rysunek młodego kitesurfera

Od kilku lat rozwijamy program KITE KIDS czyli kursy kitesurfingu dla dzieci. Uczymy najmłodszych adeptów kitesurfingu już od 8 roku życia. Rewolucja Foil dotknęła również naszą szkołę. W ofercie posiadamy rozbudowany program szkolenia na Hydrofoilu – desce ze skrzydłem wprowadzającą kitesurfing w nowy wymiar.

rysunek młodego kitesurfera
DOŚWIADCZENI INSTRUKTORZY

Zaangażowana i odpowiedzialna kadra szkoleniowa

Trzon naszej kadry szkoleniowej stanowią instruktorzy kitesurfingu z kilkuletnim doświadczeniem. Wszyscy instruktorzy szkoły kitesurfingu Kite Zone posiadają licencję Polskiego Związku Kiteboardingu lub International Kiteboarding Organization). Co roku w szkole organizujemy kursy instruktorskie Polskiego Związku Kiteboardingu, a dla najlepszych uczestników mamy przewidziane etaty w naszej szkole. W trakcie każdego sezonu można nas spotkać na licznych zawodach kitesurfingowych i surfingowych, w których bierzemy aktywnie udział z licznymi sukcesami. W sezonie 2019 współorganizowaliśmy dużą imprezę kitesurfingową, Kite Legends – 20 lat Kitesurfingu w Polsce podczas, której Klimek Liwski zdobył Mistrzostwo Polski TT: Racing.

ALL INCLUSIVE

Nauka Kitesurfingu w Kite Zone to brak haczyków i ukrytych opłat

OPIEKA LICENCJONOWANEGO INSTRUKTORA

Przez cały czas trwania kursu będziesz pod opieką doświadczonego instruktora kitesurfingu posiadającego licencję PZKITE lub IKO. Nasza kadra składa się z pasjonatów kitesurfingu, którzy z zaangażowaniem i wysoką kulturą osobistą wprowadzą się w tajniki surfowania z latawcem.

NAJNOWSZY SPRZĘT KITESURFINGOWY

Dobry i dobrze dobrany sprzęt jest gwarancją bezpiecznej i efektywnej nauki kitesurfingu. Podczas szkoleń wykorzystujemy najnowszy i sprawdzony sprzęt renomowanej marki Cabrinha. Do Waszej dyspozycji posiadamy latawce od 3 do 17 metrów, które umożliwią Wam naukę w niemal każdych warunkach wiatrowych.

PIANKA, KASK, TRAPEZ, KAMIZELKA

Podczas kursu zapewniamy Wam cały osprzęt kitesurfingowy od pianki po trapez. Dzięki piankom i akcesoriom neoprenowym będziecie odczuwali komfort termiczny nawet w najchłodniejsze dni sezonu. Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem dlatego zajęcia odbywają się zawsze w kasku i kamizelce asekuracyjnej!

ŁĄCZNOŚĆ RADIOWA BB-TALKING

Od sezonu 2019 podczas szkoleń kitesurfingowych w standardzie korzystamy z systemu Bb-Talking. Zaobserwowaliśmy, że dzięki tej bezprzewodowej łączności instruktora z kursantem nauka przebiega szybciej o przynajmniej 30%.

WYSTAWIENIE KARTY PROGRESU

Polski Związek Kiteboardingu wprowadził zunifikowany system oceny umiejętności kitesurferów o nazwie: “Karta Progresu”. Wszyscy kursanci naszej szkoły po ukończeniu nauki otrzymują imienną kartę umożliwiającą kontynuacje szkolenia oraz wypożyczanie sprzętu w innych bazach w Polsce i za granicą.

UBEZPIECZENIE NNW

W trakcie kursu jesteście objęci ubezpieczeniem od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków.

KEMPING CHAŁUPY 3

Ośrodek z najbezpieczniejszym akwenem szkoleniowym w Chałupach

Kite Zone znajduje się na kempingu Chałupy 3 położonym na Półwyspie Helskim. Jest to nowoczesny kemping, na którym znajduje się rozbudowana infrastruktura oraz bardzo popularna restauracja – Surf Tawerna. Kemping posiada własną linię brzegową, a od przeciwnej strony otoczony jest sosnowym lasem. Chałupy 3 to pierwszorzędne miejsce na Półwyspie Helskim cieszące się w sezonie letnim ogromnym zainteresowaniem. W odróżnieniu od dużych kempingów w okolicach Chałup gwarantuje kameralną i rodzinną atmosferę.

Dla osób zainteresowanych skorzystaniem z oferty noclegowej istnieje możliwość wynajmu przyczep kempingowych oraz licznych domków holenderskich. Jednym z niewątpliwie największych atutów naszego kempingu jest najbezpieczniejszy akwen do uprawiania Kitesurfingu na odcinku Chałup.

NAUKA KITESURFINGU OD 1999r

Najdłużej funkcjonująca szkoła kitesurfingu w Polsce założona przez pierwszego Mistrza Polski - Igora Czernika

Chałupy 3 – Kurs Kitesurfingu na przełomie 2001/2002r.

Jesteśmy najstarszą szkołą w Polsce założoną w 1999 roku przez pierwszego Mistrza Polski z 2001 r. – Igora Czernika. Od przeszło 20 lat dzielimy się z innymi naszą pasją, którą jest Kitesurfing. Dzięki naszej pasji i zaangażowaniu budujemy serdeczne, a często i przyjacielskie relacje z naszymi kursantami. Kite Zone to marka rodzinna, obecnym właścicielem szkoły jest Bartosz Czernik najstarszy syn założyciela, a zarazem brat jednego z czołowych instruktorów szkoły – Kaspra.

Przez 20 lat działalności w Kite Zone pracowało kilkudziesięciu pasjonatów kitesurfingów. Wielu z nich otworzyło własne szkoły, część to zawodnicy z sukcesami, a inni wybrali kitesurfing jako sposób życia i podróżują po świecie. Od zawsze mieliśmy duży wpływ na kształtowanie się tej dyscypliny w Polsce. Od samego początku istnienia znajdujemy się dokładnie w tym samym miejscu na Helu na kempingu Chałupy 3. Można powiedzieć, że poniekąd wrośliśmy w to miejsce :).