fbpx

Majówka – otwieramy sezon kitesurfingowy
w Chałupach!

Maria | 21.03.2023

Drodzy przyjaciele, ogłaszamy rozpoczęcie sezonu kitesurfingowego, który wypada na okres majówki 2023! W tym roku, długi weekend majowy rozpoczyna się 29 kwietnia i dla odważnych – przedłuża się aż do 7 maja. Ten czas warto zagospodarować w aktywny i ciekawy sposób. Jak co roku, niezmiennie naszą propozycją jest przyjazd na Półwysep, spędzenie czasu z bliskimi i cieszenie się otaczającym pięknem natury!


Team Kite Zone będzie dla Was dostępny przez cały ten okres i jeszcze dłużej! Po okresie majówkowym działamy nieprzerwanie aż do połowy września. Na naukę pływania zapisać się możecie pod tym linkiem.
Poniżej stworzyliśmy mały poradnik dotyczący przygotowania, wyboru kursu i nie tylko! Zachęcamy do czytania.

Maria | 21.03.2023


Dlaczego majówka z Kite Zone?

Majówka z Kite Zone to dobry wybór dla każdego miłośnika sportów wodnych. Szkolimy na najlepszym spocie w całej Polsce. Otwarty akwen Zatoki Puckiej gwarantuje mnóstwo przestrzeni oraz płaską, płytką wodę. Pozwala ona na naukę i doskonalenie umiejętności zarówno początkującym, jak i wyjadaczom. Strefa szkoleniowa jest mało zatłoczonym miejscem, co dodatkowo wpływa na spokój i łatwiejsze przyswajanie wiedzy. Nasza utalentowana kadra postara się o to, aby każda lekcja była zaczątkiem nowej przygody. Radość z przekazywania ich własnej wiedzy, odpowiednie uprawnienia oraz bardzo duże doświadczenie w nauczaniu sprawi, że wspólna praca zamieni się w przyjemność. Połączenie tych wszystkich czynników stworzy idealne warunki do nauki i sprawi, że każdy kursant będzie mógł się cieszyć szybkim progresem! Droga do pozostania samodzielnym kitesurferem i zdobycia licencji PZKite będzie jak bułka z masłem!

Czy potrzebuję pływać z instruktorem?

Kiteboarding to sport podwyższonego ryzyka, co oznacza, że uprawianie tej dyscypliny często odbywa się w warunkach zagrożenia życia. Mimo świetnego sprzętu oraz korzystania z akwenów uznanych za bardzo bezpieczne, trenowanie na własną rękę bez odbycia wcześniejszego kursu z doświadczonym instruktorem może zakończyć się nieszczęśliwym wypadkiem nie tylko dla osoby pływającej ale również osób dookoła. Warto więc rozejrzeć się za szkółkami oferującymi szkolenia dla początkujących! Podstawowe szkolenie uprawniające do późniejszego, samodzielnego pływania trwa około tydzień i daje wszystkie potrzebne narzędzia dla bezpiecznego uprawiania tego sportu.


Jakie szkolenie z kitesurfingu wybrać?

Oferujemy mnóstwo możliwości szkoleniowych. Pierwszy wybór powinien się oprzeć się na tym, czy planujesz podejść do nauki indywidualnie, czy jednak interesuje Cię kurs grupowy. Pamiętaj, że wybierając drugą opcję, musisz przyjść na zajęcia z osobą towarzyszącą! Jest to atrakcyjna forma spędzania wspólnie wolnego czasu, gdzie jest nie tylko dużo wiedzy merytorycznej ale też dużo zabawy! Nauka indywidualna natomiast, pomoże Ci skupić się na szybszym progresie, ponieważ będziesz miał instruktora wraz ze sprzętem szkoleniowym tylko dla siebie. 


Mając tę decyzję już za sobą, czas wybrać odpowiedni kurs! Decyzja dotycząca wyboru odpowiedniego poziomu zależy od wcześniejszego doświadczenia w tej dziedzinie. Jeśli nie miałeś jeszcze styczności z tym sportem, wybór jest prosty – zaczynamy od podstaw. W przypadku posiadania już pewnego stopnia zaawansowania, dobieramy poziom kursu do dotychczasowych umiejętności. Oczywiście służymy pomocą w dopasowaniu najlepszej opcji za pośrednictwem telefonu lub e-maila. Nie musisz się martwić, że wybierzesz niewłaściwy rodzaj szkolenia, ponieważ i tak wraz z instruktorem ustalicie wszystko przed rozpoczęciem zajęć!


Jak przygotować się na kurs kitesurfingu w Chałupach?

Jeśli zastanawiasz się, jak przygotować się na kurs, to warto rozważyć kilka kwestii. Pierwszą z nich jest dokonanie rezerwacji online, która pozwoli Ci zaoszczędzić czas i uniknąć zbędnych formalności na miejscu. Dzięki naszemu formularzowi online, zamówienie odpowiedniego kursu będzie jeszcze prostsze. Dodatkowo, zyskasz 10% zniżki na cały kurs! Jeśli już planujesz przyjazd na Półwysep, formularz rezerwacji zapewni Ci miejsce w grafiku zajęć i sprawi, że to my skontaktujemy się z Tobą na dzień przed przyjazdem w celu ustalenia dogodnego terminu! Godziny szkolenia dopasowywane są zawsze do Twoich planów! Ważne jest także, aby pamiętać, że w cenie są zapewnione nie tylko zajęcia, ale także wypożyczenie sprzętu oraz korzystanie z niego podczas kursu, pianka, a także często dodatkowe akcesoria neoprenowe niezbędne podczas szkoleń w niskich temperaturach – zero dodatkowych opłat. Wszystko to pozwoli Ci na skupienie na zdobywaniu nowych umiejętności, a nie na organizacyjnych kwestiach.

Co jeśli nie będzie warunków?

Sytuacja pogodowa to duży czynnik wpływający na przebieg i możliwość prowadzenia zajęć. Nigdy nie jesteśmy w stanie zapewnić, że prognozy się sprawdzą i warunki pogodowe dopiszą przez całe zajęcia. Staramy się na bieżąco sprawdzać aktualne warunki wiatrowe i informować kursantów o każdej możliwej zmianie grafiku. 


W sytuacji, gdy nie ma odpowiedniej pogody do przeprowadzenia zajęć, zostaną one przesunięte na późniejszy czas (o ile przewidywana jest zmiana pogody w trakcie dnia i istnieje możliwość według harmonogramu) lub na kolejny wietrzny dzień.


Inne sporty wodne?

Kite Zone to nie tylko kitesurfing! Zapewniamy, że w naszej szkole znajdzie się coś dla każdego fana aktywnego wypoczynku. Oferujemy szkolenia z takich dziedzin, jak surf i wingfoil, a w dni bezwietrzne – wake, zajęcia z jogi, bądź wypożyczenie SUP’ów. Prowadzimy lekcje na każdym poziomie – dla początkujących i zaawansowanych. Niezależnie od dyscypliny nasi instruktorzy z pasją przeprowadzą każdego kursanta przez proces nauki, przekażą odpowiednią wiedzę merytoryczną i zapewnią przy tym super atmosferę! Praca z ekipą Kite Zone to prawdziwa przyjemność – sprawdź sam już w tym sezonie!


Zakwaterowania w Chałupach?

Mimo wielu usług składających się na koszt lekcji kite, cena nie zawiera w sobie zakwaterowania. Jako szkoła nie posiadamy własnej bazy noclegowej. Polecamy natomiast kilka opcji, które są sprawdzone i rekomendowane przez naszych kursantów! W zależności od osobistych preferencji, możliwości finansowych i dojazdowych, zapraszamy na specjalną sekcję na naszej stronie poświęconą noclegom. Znajdziesz tam zarówno noclegi na Kempingu Chałupy 3, jak i w okolicznych miejscowościach – Chałupy oraz Władysławowo. Kemping Chałupy 3 znajduje się w równej odległości 3km od obu miast!


Potrzebujesz pomocy?

Niezależnie od potrzeb, zawsze chętnie doradzimy. Jeżeli posiadasz jakiekolwiek wątpliwości co do wyboru kursu, sprzętu, masz pytania o wyjazdy kite lub dotyczące technik pływania na kitesurfingu – jesteśmy dla Ciebie! Poza sezonem prosimy o kontakt mailowy, a w sezonie – nie wahaj się i wpadnij do naszej bazy na Kempingu Chałupy 3!

Have no product in the cart!
0