fbpx

Kurs PZKite startuje 1 września 2016

Bartek | 26 Lip 2016

Miło nam Was poinformować, że kolejny kurs instruktorski Polskiego Związku Kiteboardingu organizowany w naszej szkole startuje 1 września 2016 roku. Do udziału w kursie zapraszamy wszystkich przyszłych instruktorów kitesurfingu. Kurs trwa przez tydzień i podczas intensywnych zajęć nauczycie się praktycznych i teoretycznych umiejętności oraz wiedzy jakie powinien posiadać dobry instruktor kitesurfingu.

Bartek | 26 Lip 2016

Ramowy program szkolenia kitesurferów został stworzony w oparciu o wiedzę i doświadczenie instruktorów i założycieli jednych z najstarszych szkółek kitesurfingu w Polsce, oraz o schemat szkolenia światowej organizacji kiteboardingowej – IKO.

Program uwzględnia warunki panujące na polskich spotach, oraz celuje w zwiększenie jakości kursów, bezpieczeństwa i umiejętności przyszłych kitesurferów. Istotną zmianą w stosunku do dotychczasowych standardów międzynarodowych jest zwiększenie ilości godzin szkolenia podstawowego, w tym wprowadzenie 4-tego poziomu dla kiteboardera zaawansowanego.

Kurs Instruktorski PZKite w Czerwcu

Formalności:

Na adres szkolenia@pzkite.pl oraz na adres organizatora szkolenia (szkola@kitesurf.pl) należy przesłać skany następujących dokumentów (najlepiej w formacie PDF);

  1. Aktualny certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy lub równoznaczny. (ważność 2 lata)
  2. Oświadczenie o przebytej praktyce  – stażu instruktorskim lub o prowadzeniu szkoleń z zakresie nauki kitesurfingu. ( Wymagany minimum roczny staż ) – Należy napisać krótkie oświadczenie, w przypadku stażu jako „Pomocnik Instruktora” prosimy załączyć oświadczenie wystawione przez szkołę w której praktyka miała miejsce, podając imię i nazwisko instruktora prowadzącego.
  3. W przypadku kursu unifikacyjnego – licencja VDWS, IKO- (Uwaga nie musi być aktywna), Poik.
  4. Potwierdzenie wpłaty na konto organizatora:
  • Kurs instruktorski 1800,- Pln
  • Kurs unifikacyjny 450,-Pln
  1. Przesłanie potwierdzenia wpłaty na adres szkolenia@pzkite.pl oraz na adres organizatora szkolenia (szkola@kitesurf.pl)  jest równoznaczne z potwierdzeniem udziału w kursie. W e-mailu zwrotnym prześlemy podręcznik – manual w wersji elektronicznej oraz program kursu. Manual prosimy wydrukować i zabrać ze sobą.

Uwaga: Informacja dla osób nie posiadających certyfikatu kursu pierwszej pomocy.

W ramach współpracy komisji szkolenia PZKite z okręgową stacją ratownictwa przybrzeżnego we Władysławowie, organizujemy kursy prowadzone przez doświadczonych ratowników SAR I WOPR. Zainteresowanych prosimy o jak najszybsze potwierdzenie chęci uczestnictwa w kursie. Zajęcia są prowadzone  pod kontem zagrożeń występujących w naszej strefie brzegowej, oraz zasad zachowania się w sytuacjach krytycznych. Zdjęcie z kursu który odbył się 23 lipca 2014 na plaży między kempingiem Solar a Chałupy 3. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach prowadzonych przez pięciu doświadczonych ratowników. W pierwszej części szkolenia, instruktorzy PZKite omawiali sytuacje oraz zagrożenia w których może znajdować się potencjalny kiteboarder. Demonstrowali między innymi sposoby zabezpieczania latawca oraz uruchamianie systemów bezpieczeństwa.

Więcej informacji na stronie: www.pzkite.pl

W razie pytań i wątpliwości piszcie śmiało na adres: szkola@kitesurf.pl lub pod numerem telefonu: 507 029 989

Have no product in the cart!
0